Szkolenie 13.12.2018 (Częstochowa) i 17.12.2018 (Opole)

opublikowano: 30.11.2018 obowiązuje do: 17.12.2018 Radcowie prawni

Szanowne Koleżanki i Koledzy, 
 
Okręgowa  Izba Radców Prawnych w Opolu   serdecznie Państwa  zaprasza na szkolenie z zakresu  kompetencji psychospołecznych radcy prawnego. Szkolenie prowadzone jest w niewielkiej grupie około 20 osób. Coaching to metoda osobistego i zawodowego doskonalenia, która opiera się na założeniu, że wszystko, czego potrzebujemy do osiągania życiowych i biznesowych celów, już mamy. Trzeba tylko nauczyć się wykorzystywać te zasoby.

Temat szkolenia – „Coaching w pracy radcy prawnego”

w Częstochowie - 13 grudnia 2018r. w  siedzibie Delegatury w Częstochowie,ul. Sułkowskiego 13, w godz. 14:00 – 18:00

w Opolu - 17 grudnia 2018r. w  siedzibie OIRP, ul. Krakowska 26 of, w godz. 14:00 – 18:00

Program szkolenia: "Coaching to metoda pracy radcy prawnego, która pozwala rozpoznać własny potencjał i skorzystać z niego, „wydeptać ścieżkę do własnych talentów, możliwości i umiejętności, o których być może nie miało się pojęcia”.

Coaching to proces indywidualnego doradztwa, ukierunkowanego na osiągnięcie konkretnego/określonego celu. Cel może być związany z wydobyciem pełnego potencjału danej osoby, aby mogła osiągnąć trwałe sukcesy, pokonać problemy, podnieść posiadane kwalifikacje i zyskać nowe umiejętności, w tym tzw. kompetencje miękkie.  Zgodnie z nowym programem aplikacji radcowskiej, który zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2019 r. (został przyjęty w czerwcu 2018 roku przez Krajową Radę Radców Prawnych), w kształceniu radców prawnych należy uwzględnić kompetencje miękkie, m.in. sztukę prezentacji i wystąpień publicznych, retorykę i etykietę.

Obszar coachingu koncentruje się na styku trzech obszarów związanych z życiem radcy prawnego. Pierwszy obszar związany jest z tym, jak definiuje się sam radca prawny. Obszar „Kim jestem” to osobowość, suma życiowych doświadczeń i ról, które człowiek odgrywa w życiu. Ta część pracy dotyczy wyznawanych wartości i zasad, jakimi kieruje się  w życiu. Drugi obszar - „Co robię” koncentruje się na zadaniach oraz umiejętnościach niezbędnych do wykonania zadań radcy prawnego. Ma on związek z karierą i rolami przyjmowanymi w życiu przez klienta. To zazwyczaj od tej części rozpoczyna się coaching . Obszar trzeci związany jest z potrzebą zmiany.

Wykładowca: Dr Ewa Kosowska-Korniak  specjalista ds. public relations, trener  Polskiego Towarzystwa  Psychologicznego.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc na w/w szkoleniach, OIRP w Opolu uprzejmie prosi o rozważne przesyłanie zgłoszeń. O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń.

Termin przesyłania zgłoszeń :

w Częstochowie – do dnia 06.12.2018r.
w Opolu – do dnia  10.12.2018r.

e-mail  szkolenia@oirp.opole.pl.
                                    

Serdecznie zapraszamy

Katarzyna Bisowska
Dziekan OIRP w Opolu

Inne aktualności z działu Radcowie prawni

Szkolenie 13.12.2018 (Częstochowa) i 17.12.2018 (Opole)

30 listopad 2018

Szczegóły w wiadomości więcej

Szkolenia KIRP

1 października 2018

Szczegóły w wiadomości więcej

Informacja OBSiL

27 września 2018

Szczegóły w wiadomości więcej

Nieodpłatny dostęp do programu Kleos dla radców prawnych

25 lipiec 2018

Szczegóły w wiadomości więcej